Mažos ir didelės mados tendencijos 2016 pavasariui

Posted by admin 12/01/2016 1 Comments

Mažos ir didelės mados tendencijos 2016 pavasariui

Apsipirkinėdamos Lietuvoje ir svetur, žinokite į ką atkreipti dėmesį. Čia pateiksime mikro ir makro tendencijas, kurias išvydome garsiausių dizainerių kolekcijose. Taigi, pradedam:

 1. Senovinės angliškos rankovės. Kas tai? Atsimenat tokias pūstas rankovių apačias arba viršutines jų dalis? Na tokias, kurias galima pamatyti filmuose apie karalienę Elžbietą (gyveno XVI-XVII amžiuje) ar apie karalienę Viktoriją (XVIII-XIX amžius). Be abejo, nereikia persistengi. Nors ši mada neturėtų užsibūti, bet verta ją panaudoti. Tokia linksma.

 

 1. Nei nuoga, nei apsirengusi. Greičiausiai, aiškinti daug ir nereikia. Ką tik prabėgusį rudenį, dizaineriai siūlė nepamiršti permatomų palaidinių, o pavasariui ir vasarai rinktis visą aprangą tik iš nėrinių.

 

 1. Bondo mergina. Šiai tendencijai reikalinga: vaizduotė+vaizduotė+gebėjimas derinti nesuderinamus raštus ir audinius. Tai 70-ųjų įkvėpta mada: sluoksniavimas, minėtų raštų deriniai ir daug natūralių, pastelinių, žemiškų spalvų. Gražu, tiesa? O kas nenorėtų būti verta James Bond 007 :)

 

 1. Kutai. Hmm Gal apie juos pagalvojus iškylą vesternuose matyti kaubojai ir indėnai? Ir panašu ir labai skiriasi. Dizaineriai kuria daug kutuotų apdarų: nuo klasikinių kostiumėlių iki paltukų, nuo sijonų iki liemenių. Bent vieną tokį daiktą verta turėti savo spintoje. Tik pasirinkite tokį, kurį lengvai derinsite prie kelių kitų aprangos detalių.

 

 1. Rožinė manija. Taip taip – ji sugrįžo! Ir su trenksmu. Visi rožiniai atspalviai (kad ir 50 rožinių atspalvių) bus madingi. O jei rūbas dar ir su „kvarkliukais“, paraukimais ir kitomis moteriškomis detalėmis – tu pataikei 100 procentų!

 

 1. Taip žemai, kaip tik įmanoma, neprarandant padorumo. Pastarieji metai buvo apie 80-uosius, kurie su trenksmu gražino kelnes ir sijonus su aukštu ir laaaabai aukštu liemeniu. Dabar, absoliučiai priešingas judėjimas: kelnės su labai žemu liemeniu, plačios (priešingybė dabartinei madai), krentančios, lengvų audinių. Gerai, kad mama neleido išmesti rūbų, kuriuos nešiojau 2000-aisiais. Aš pasiruošusi!

 

 1. Gyvenimas su chalatu. Kaip jau išduoda punkto antraštė, kalbama apie chalatus. Bet ne apie tuos, kuriuos dėvėdamos darome asmenukes šiltuose kraštuose balkonuose, prie baseino ar SPA centre. Garsūs ir labai garsūs madų namai panaudojo šią madą ir perkėlė ją į gatves (ar reikėtų sakyti perkels, nes dar žiemos nebuvo, o kalba apie pavasarį... aj tiek to, nesigilinsiu). Jų stilizuoti naminiai chalatai iš šilko ir/ar medvilnės tikrai drąsioms. Kažkodėl nesitikiu, kad ši mada prigis Lietuvoje... Jums kaip?

 

 1. Šalti pečiai. Tiesiogine prasme – atšalę pečiai, nes jie nuogi. Abu. Kažkur labai matyta... Ir dar: pastebite raukinukus, nėriniuotas medžiagas, senoviškas rankoves? Taigi sakiau, kad tai madinga! :)  Šiai tendencijai spaudžiu didelį

 

 1. Spalvų bomba. Vienspalviai audiniai niekada nebuvo išėję iš mados. Niekada! Bet, vis dar besitęsiantis medaus mėnuo su hipių mada įpūtė gan sudėtingą spalvų paletę. Tarsi sprogusi dažų kapsulė, ji gali būti vienos spalvos ryškūs atspalviai, arba visos vaivorykštės spalvos. Pavasariui labai tinkama, tiesa?

 

 1. Zomša šmonsa. Verstos odos švarkai, švarkeliai, sijonai, kelnės, šortai, palaidinės ir t.t. Derink su kutais, Viktorijos laikų rankovėmis, rožiniais atspalviais ir tu mados deivė!

 

 1. Aukštų merginų džiaugsmas. Man, kaip tikrai aukštai, ši mados tendencija labai patinka: plokščiapadžiai batai, basutės, bateliai, aulinukai, laiveliai ir t.t. Pamirškite nugaros skausmą, atsikišusius pėdų kauliukus, išsuktas čiurnas ir pasinerkite į patogumą. Valioooo

 

 1. Ispaniška aistra. Daug garsių mados namų panaudojo ispanišką klasiką: raukinukus, kraujo raudonumo audinius, matadorų (toreadorų) aprangos detales, flamenko šokėjų suknelių motyvus. Žodžiu – aistringas pavasaris ne už kalnų.

 

 1. Lengvasvoris džinsas. Jis grįžo, jis išėjo, jis vėl čia. Turbūt nuo džinso atsiradimo jis niekad nebuvo absoliučiai pasitraukęs iš mūsų gyvenimo, bet pavasarį būtinai jį įkomponuokit savo spintoje. Tai turi būti labai lengvi džinsiniai audiniai ar atrodantys kaip džinsas. O audinio panaudojimas labai versitilus: suknelės, palaidinės, sijonai ir švarkai, batai ir rankinės. Gražu, ar ne?

 

 1. Pusmėnulis. Rankinė, kosmetinė, piniginė – nesvarbu. Tai madinga ir gražu. Prisipažink, jau nori? :)

 

 1. Pakvaišęs apelsinas. Jei išėjus iš namų tave supainios su kelio darbuotoju – pataikei! Ryški oranžinė yra viena iš dviejų 2016 pavasario top spalvų (jei neatsimeni kokia kita, žiūrėk punktą 5 :) ). Tai pretenzinga spalva, tad būk tikra, jog ji tau tinka (beveik visoms rudens tipo moterims, bei daugumai pavasario; retai žiemos ir beveik visiškai netinka vasaros tipo moterims ir merginoms).

 

 1. Langai. Ne, tai ne Nagijevo laida, tai gerokai padidinti languoti raštai, kuriuos siūloma nešioti ateinantį pavasarį. Tai gali būti tik detalė, o galima neapsiriboti ir „apsilanguoti“ nuo galvos iki kojų. Go crazy!

 

1 Comments

auskarai:
Reply

Įdomios mados tendencijos. Tik gaila, kad nuotraukų nėra, nes jos pačios kalba už save. Dėl aprangos daug ką išbandžiau. Įdomu kokius papuošalus derinti dabar madinga?

Write a Comment